Gökberk Demirci Röportajı

Gökberk Demirci Röportajı

Gökberk Demirci: Şöhretin korkutucu bir canavar olduğunu düşünmüyorum

Şu sıralar gündemden düşmeyen bir günlük dizi mevcut. Kanal 7 de günlük olarak yayınlanan ve büyük ilgi gören dizi olan Yemin adlı dizide Emir adlı karakteri oynayan Gökberk Demirci Akşam Gazetesi ile bir röportaj gerçekleştirdi. Diziden ayrılan başrol oyuncularından olan Özge Yağız ın yokluğunu hissedeceğini belirten Demirci, gerek kendisi gerekse dizi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte o röportaj;

Gökberk Demirci kimdir?

Gökberk Demirci 20 Ekim 1989 yılı’nda Kocaeli Izmitte dünyaya gelen Deniz askeri bir babanın ve ev hanımı bir annenin ilk çocuğudur. Doğumundan 6 yıl sonra ise Berkay in abisi olmuştur. Küçük yaşta sporla haşir neşir, ele avuca sığmaz, hayvan aşığı bir çocukluk yaşamış,

-Oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz? Bu gösterişli dünyaya atılma sürecinizi dinleyebilir miyiz?

Aslında oyuncu olacağım diye verdiğim bir karar değildi. Şans  eseri sunulmuş bir teklif üzerine başlayan bir serüven. Bir dizide birkaç sahnelik bir rol teklif edilmişti. Spontane, iyi bir fikir gibi geldi ve olur dedim. Değişiklik olsun. Sonra hoşuma gitmeye başladı. Eğlenceliydi ve çok keyif aldım. Farklı bir yönümü keşfettim. Mış gibi yapabiliyordum ve ezberim iyiydi. Devam etmek istedim. Sonrasında tiyatro, eğitim vs derken istek ve inanç dahilinde bu güne geldim ve yürümeye devam ediyorum umutlu bir şekilde…

-Şuan en çok izlenen günlük dizilerin birinde başrol oynuyorsunuz, şöhret sizi korkutuyor mu?

Şöhretin korkutucu bir canavar olduğunu düşünmüyorum. İnsan kendinden korkmalı önce. Kendi yapabileceklerinden, kendi dönüşebileceği canavardan. Korkmadım. Güzel bir başlangıç oldu. Elimden geleni yaptım. Sadece şansım yaver gitti demek istemiyorum, çünkü çok çabaladım.

Aslında özgeçmişinize bakınca pek çok dizide rol aldığını görüyorum ancak Yemin dizisinde hayat verdiğiniz Emir karakteriyle büyük bir çıkış yakaladınız. Sizce bunun sebebi nedir?

Aslında çoğu bu kadar uzun soluklu ve devamlı değildi. Kısmet. Yemin çok özel bir projedir benim için. Tek bir sebebi yok aslında bunun. Yapım, ekip, partner.. Çok şanslıydım, Allah karşıma hep iyileri çıkardı şükürler olsun. Oyuncu arkadaşlarım ile gerçekten harika bir uyum içerisindeydik ve bu ekrana olduğu gibi yansıdı. Oynamadık, yaşadık. Haliyle yaşattık. Kısacası başarmak istedik, çok çalıştık ve fedakârdık. Ekip olarak.

-Yemin dizisi bildiğimiz üzere günlük dizi olarak yayınlanıyor. Haftalık dizilerde rol alan oyuncular bile tempoya zor dayanırken, sizin bu süreci nasıl yönettiğinizi ve nasıl bir hazırlık süreci yaşadığınızı öğrenebilir miyiz?

Evet fazla yoğun bir temposu vardı. Her oyuncu gibi hayatının her anından fedakarlık yapıyorsun. Ailenden, evinden, alışkanlıklarından, yeri geliyor uykundan vb.. Her işin zorluğu diyelim. Severek, isteyerek ve en önemlisi inanarak.

-Malum şimdilerde koronavirüs salgını ile mücadele halindeyiz… Pek çok dizi setleri de ertelendi ancak sizler geçen haftaya kadar yeni bölümler ile ekranlardaydınız. Peki her gün kurulan bir set ortamında nasıl önlemler aldınız?

Aslında bizde ara verdik ve sonrasında pandemi gerekçesi ile erken bitirdik sezonumuzu. Günlük dizilerde zaten stoklu gitmek gerekiyor dizi haftanın 5 günü yayınlandığı için. Bu stoklar sayesinde de biz evlerimizdeyken yayın devam etti.

-Oynadığınız Emir karakteri halk tarafından çok benimseniyor. Hayranlarınızdan oyunculuğunuz ve rolünüz hakkında nasıl dönüşler alıyorsunuz?

Sağ olsunlar bizleri evlatları gibi, ailelerinin bir üyesi gibi sevip saydılar, benimsediler. Kızdıkları da oldu haliyle. Bizimle birlikte yaşadılar her bir sahneyi. Kendilerinden birer parça buldular, yeri geldi kendilerini izlediler o ekranda. Dönüşler her zaman güzel cümlelerden, dileklerden, sevgilerden ibaret oldu. Bu durumdan dolayı gerçekten çok mutluyum.

-Emir ve Reyhan ikilisinin aşkı izleyenleri büyülüyor… Peki bu çiftin bu kadar tutulma sebebi nedir? Emir ve Reyhan neden bu kadar seviliyor?

Elimizden geleni yapmanın haricinde, kendimizden çok şey katmaya çalıştık. Özellikle maneviyatımızı. Adımlarımız hep aynı oldu, düşünerek oldu, en önemlisi içten, candan, kalpten oldu.

-Peki sizin dünyanızda aşk nedir? Büyük bir aşk yaşadı mı Gökberk Demirci?

Tam anlamıyla tarifi olan bir şey değil benim için. Yaşanılası… Daha önce olmadım. Ya da bir yere kadar olmamıştım:) iyi hissetmek güzel.

-Dizideki rol arkadaşınız Özge Yağız’ın ayrılacağını öğrendik, kendisi de bizzat açıkladı sosyal medya hesabından. Peki Reyhan karakteri giderse Emir’in nasıl bir yolu olacak? Hikaye nereye evrilecek? Yeni bir Reyhan mı yaratılacak, başka aşklara mı yelken açacak Emir?

Evet maalesef öyle oldu. Gerçi maalesef ağız alışkanlığı olmuş. Yokluğunu hissedeceğim. Fakat sonuçta bir iş. Biri bitiyor biri başlıyor. Emir’i çok ağır ve zor bir dönem bekliyor buna eminim . Ağır bir dram bizi bekliyor sanırım. Fakat bir yandan da hayat devam ediyor ve malûm hayat sürprizlerle dolu. Bakalım zaman ne gösterecek…

RÖPORTAJIN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar