Selin Genç Röportajı

Selin Genç Röportajı

Selin Genç: Kusurlarım Olmuştur

Başarılı oyuncu Selin Genç Sabah gazetesi ile bir röportaj gerçekleştirdi. Şu sıralar Atv de yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova adlı dizide Gülten rolü ile tanıdığımız genç oyuncu adından oldukça söz ettirmeye başladı. Gerek kendisi ve gerek kariyeri hakkında açıklamalarda bulunan Selin Genç dizide oldukça dikkat çeken cinsel istismara uğrama rolü hakkında çarpıcı detaylara yer verdi. Başarılı oyuncu aynı zamanda Koronavirüs günlerini “Kendimle baş başa kaldığım, dışarıdan gelen sesleri susturduğum bir dönem. Almam gereken dersler varmış, onları gördüm.” diye değerlendiriyor. İşte röportajın detayları;


Salgın bittikten sonra ilk olarak ne yapacaksınız?
Kendisinden özür dilemek istediğim denizler, topraklar, dağlar ve hayvanlar var. Doğayla bağımı güçlendirmeye ve sözünü dinlemeye devam edeceğim. Kamp yapmayı, özgürce koşmayı, yüzmeyi gerçekten özledim. Umarım yazın bunları yapabilirim.

Evde zamanınızı nasıl geçiriyorsunuz?
Yemek yapma fikrine sıcak bakmazdım ama şimdi içimde el becerilerimi geliştirme isteği var. Mutfağa da girdim, elimin lezzetini de test ettim. Kitap okuyorum, yeni filmler ve diziler keşfediyorum. Spor yapıyorum. Yazı yazıyorum, belki hikayelerimi senaryolaştırmayı da denerim.

Hayatınızdaki hedefleriniz neler?
Yeni dünya düzenine gidiyoruz, uzun vadeli hedefler koyamıyorum. Nasıl mutlu olacaksam önce kendimi dönüştürüyorum.

Dizide oynadığınız ‘Gülten’le ilgili nasıl tepkiler alıyorsunuz?
İş hayatına ve hayallerime ilk adımımdı ‘Gülten’. İlk profesyonel yolculuğumda kusurlarım olmuştur. Tecrübe kazandıkça, izleyiciyi elinden tutup hikayeye çekmek kolaylaşıyor. Tabii senaryonun da çok büyük etkisi var bir oyuncunun başarısında. İyi yazılmamış hiçbir karakter yeteri kadar parlayamaz.

O Sahne Büyük Sınavdı

Dizide rolünüz gereği cinsel istismara uğradınız. Bu sizde neler düşündürdü?
Empatinin böylesi gerçekten oyunculukta verdiğim en büyük sınavdı. Çok içlendim ve bu durum bende bunu yaşamış olanlara karşı üçüncü bir göz açtı.

‘Bir Zamanlar Çukurova’ her hafta birinci oluyor… Bu başarıdaki en büyük etken nedir?
Kemik bir hayran kitlemiz var. Dizimiz iyi bir matematikle ilerliyor.

Dizi, dünyanın dört ülkesinde en çok izlenen Türk dizisi oldu.

Evet, çok mutlu oldum. Bu işe girerken bu kadar geniş kitlelere ulaşacağımı hiç düşünmemiştim. Değer gören bir Türk dizisinde oynamak benim için gurur verici.

Dizilerdeki, filmlerdeki gibi bir aşk yaşamanın hayalini kuruyor musunuz?
Ben bir aşkın nasıl yaşanması gerektiğiyle ilgili hayal kurmadım hiç. Sadece aşık olmakla ilgili kurdum. Dizilerde ve filmlerde çoğu zaman izleyiciyi etkilemek üzerine yaşanması pek mümkün olmayan hikayeler izliyoruz. Bunlara hiçbir zaman kapılmadım. Gerçek aşkın tarihler ilerledikçe form değiştirmesinin kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Dünya değişiyor, bizler ve hislerimiz nasıl değişmesin ki?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar