Doğa Rutkay Röportajı

  • 18 Aralık 2016
  • 608 kez görüntülendi.
Doğa Rutkay Röportajı

Doğa Rutkay: Hayatı Sessize Alıyorum

Şu sıralar Show Tv de yayınlanan Güldür Güldür programından tanıdığımız başarılı oyuncu Doğa Rutkay Habertürk’ e çarpıcı açıklamalarda bulundu.İşte Rutkay’ ın açıklamaları;

Doğayla iç içe bir evde yaşıyorsun. Bu, İstanbul’da gerçekten büyük bir şans.

Evet, Allah’a çok şükür. Seçim meselesi aslında. Şehrin içerisinde, daha sosyal, daha kolay ve imkânlı bir hayat da mümkün ya da bizim gibi doğanın içerisinde, köy tarzı bir yaşam da. Ben bunu tercih ettim.

Bu hayat tarzı sana neler katıyor?

Kendimi dinliyorum, kendimle vakit geçirebiliyorum. Zaten haftanın üç günü şehirde çalıştığım için diğer günler pek sosyalleşmek istemiyorum. Hayatı sessize almayı tercih ediyorum. Eş dost görmek de güzel ama bazen insan kendine ve ailesine vakit ayırmak istiyor. Ben de bundan daha çok zevk alıyorum.

Evlendikten sonra hayatında neler değişti?

Artık tek kişilik değil, iki kişilik bir hayat yaşıyorum. Eşim de bana çok benziyor. Doğada yaşamayı, sade olmayı, sinirden, stresten uzak olmayı, kendisine ve ailesine zaman ayırmayı seviyor. Yani birdim, iki oldum.

Peki evlilik zor muymuş?

Zor değil, bence çok güzelmiş. Annem ve babamdan ötürü evlilik kurumuna çok saygı duyardım ama erken boşanmış bir anne-babanın çocuğu olarak da evlilik fikri bana hep uzak gelirdi. “Zamanı gelince olur, evlenmek şart değil” derdim. Eşim bana, “Evlenelim, bunu yaşamak çok güzel” deyince, kabul ettim ve iyi ki “Evet” demişim. Eşinizin bir birey olduğunu düşündüğünüzde, yani özgürlük alanlarına izin verdiğinizde, ortak paydada buluşuyorsunuz ve bu çok büyük bir zenginlik oluyor.

‘EMPATİ VARSA EVLİLİK UZUN ÖMÜRLÜ BİR ŞEY’

Birbirinizden ayrı planlar yapabiliyorsunuz yani?

Tabii, mesela Kerimcan şimdi spora gitti, sonra arkadaşlarıyla yemeğe gidip maç izleyecek. Ben de bir kız arkadaşımla sinemaya gideceğim. Dün birlikte vakit geçirdik. Diğer zamanlarda ikimiz de kendi işimize gücümüze bakıyoruz. “Bir elmanın iki yarısıyız, her şeyi birlikte yaparız” fikri çok hoşuma gitmiyor.

Mutlu evliliğin sırrını bulmuşsun sanırım.

Alanlar yaratmak, empati kurmak, onun halinden, ihtiyaçlarından anlamak yetiyor. İnsan bazen yalnız kalmak istiyor, neşesi olmuyor. O vakitlerde Kerimcan çalışma odasına gider, ben televizyon izlerim. Baskıcı tutum hoşuma gitmiyor çünkü sevgi öyle bir şey değil. Üç seneyi devirdik. Karşılıklı özveri, saygı ve empati olduğu müddetçe evlilik uzun ömürlü bir şey.

Anne ve babanın erken boşanması seni kendi evliliğin için hiç korkutmadı mı?

Hiç korkutmadı. Üç senedir ‘Mutlu Olmak İçin Küçük Şeyler’ isimli bir kitap yazıyorum. Yazın çıkacak. Orada kendi hikâyemi anlatıyorum. Annemin ve babamın boşanma sürecini nasıl atlattığımı, bana nasıl yaklaştıklarını insanlarla paylaşmak istedim. Belki birine faydası olur diye düşündüm. O süreçle ilgili hiç kötü bir şey yaşamadım. Evlenip eşimle iyi anlaşabilmemde bu çok büyük bir etken. Çünkü ne olursa olsun, anneyi ve babayı koparken görüyorsun, yaralı bir süreç. Trajedi gibi yaşayanlar da var, hissettirmeden yumuşak geçiş yapanlar da.

ARTIK ESKİSİNDEN DAHA ILIMLIYIM’

Hangi özelliğini değiştirmek isterdin?

Gençken, aceleci ve fevri bir insandım. 35’ten sonra daha ılımlı ve anlayışlı olmaya başlıyorsun. Merhamet ve vicdan duygum çok yüksek, o kadar yüksek olmasını istemezdim. Kendimi çok yıpratıyorum

Hiç zarar gördün mü?

Çok üzüldüğüm şeyler oldu. Bir insanın sıkıntısını görüp ya da duyup 40 derece ateşle yattığımı bilirim. Babam da öyledir, sanırım ondan geçmiş bana

35 yaştan sonra hayatında başka neler değişti?

Şu an 38 yaşındayım. Artık anımın kıymetini biliyorum, şükrediyorum. Kolay öfkelenmiyorum, eleştirmiyorum.

‘ANNE OLMAYI ÇOK İSTİYORUM’

Peki 40 yaşından önce anne olmak istiyor musun?

Çok istiyorum. Kaderimizde kısmetimizde ne varsa o olacak.

Kız mı erkek mi istiyorsun?

Önce diyorum ki, Allah’ım ne olur sağlıklı bir evladım olsun. İyi, merhametli, neşeli, gülen bir çocuk olsun. Kız mı erkek mi Allah bilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ