Merve Sevi Röportajı

  • 28 Ocak 2018
  • 208 kez görüntülendi.
Merve Sevi Röportajı

Başarılı oyuncu Merve Sevi Sabah gazetesi Günaydın ekine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şu sıralar kendi kurduğu tiyatro ile uğraşan  başarılı oyuncu açıklamaları ile şaşırttı.

– Canlandırdığınız karakterlerin dışında kendi özelinizde sanki biraz asisiniz. Yanılıyor muyum?

Ayy evet, öyleyim. Çok haklısın.

– Hayatla ne alıp vermediğiniz var?

Hayatla değil; benim disiplinsiz ve ahlaksız insanlarla sıkıntım var. Etrafımız da böyle insanlarla dolu.

– Onlarla nasıl başa çıkacaksınız?

Çıkamam ki, işte o yüzden böyle deliliğe vuruyorum. Zaten işten eve, evden işe bir düzenim var.

– Güzel bir kadın olarak dikkat çekmek kolay değil mi?

Evet ama bana göre her yol mubah değil. Zafer önemli olduğu kadar, yol da çok önemlidir. Çünkü etraf çok namusluyken ben Merve Sevi oldum. Şimdiki dönem, benim çok alışkın olduğum tarzda değil. Benim başladığım dönemde bu kadar çok terbiyesiz yoktu.

Peki, kariyerinize haksızlık ettiğinizi düşünüyor musunuz?

Kimseyi dirsekleyerek ilerlemiyorum. O yüzden ben olduğum yerdeyim, adını sanını duymadığım insanlar da tuhaf yerlerde. (Gülüyor) Yedi bölüm süren bir işin içinde de olmak istemem. Ucuz etin yahnisi gibi oluyor.

– Bu konuda hata yaptığınızı düşünüyor musunuz?

Hata yaptıysam eğer; ikiyüzlülük ya da sahtekarlık yapmadığım, sete vaktinde gittiğim ve iş disiplinim fazla olduğu için yapmışımdır. Zaten yalakalık yapabileceğim bir yapımcıyla hiç karşılaşmadım. Hep sektörün en büyükleriyle çalıştım ve patronlarımı çok sevdim. Ben ne yaparsam yapayım, benim kaybolmayacak bir ismim var. Altı-yedi yıldır durmaksızın tiyatro yapıyorum ve neredeyse hepsi kapalı gişe oynuyor. Savaşını da, sevgini de senin seviyene yakın insanlara verebilirsin. Başka türlü mutlu olamazsın.

EŞİMİN SAKİNLİĞİ BENİ TÖRPÜLEDİ

– Biraz törpülenmiş gibisiniz… Merve Sevi ne zaman değişti?

Evlendikten sonra… (Gülüyor) Çok yeni, evlendikten sonra törpülendim. Çünkü sakin bir kocam var. Ama yine de bilerek yapılan kötülüklere tahammülüm yok.

– Bir gün bir baktık, spor eğitmeni Çalkan Algün ile evlenmişsiniz. Biraz ani olmadı?

Kimse bilmiyordu ama bir ilişkimiz vardı. Bir yıl dolmadan evlendik.

– Evlilik tahmin ettiğiniz gibi bir şey miymiş?

Daha rahat bir şeymiş. Daha önce yalnız yaşamadım. Hiç kimseyle ev paylaşmamıştım, biraz da onu deneyimliyoruz ama keyifli.

– Belki bekarken daha cesur roller oynayabilirsiniz ama artık evlilik buna doğal sınırlar çizer…

Benim beynim çoktan kalıba girmiş, yani beni bir adamın kalıba sokmasına ihtiyacım yok. Her ne kadar cesur cesur konuşsam da, kimsenin bilmediği muhafazakar bir tarafım var. Kendi keskin sınırlarım var var ama eşimin istemediği bir şeyi de ısrarla yapar mıyım, yapmam. Ancak çok farklı bir platformda, bana katkısı olacak bir iş karşıma çıkarsa kocamı da ikna etmeye çalışırım.

‘BEN O PARALARI KAZANMAYA UTANIRIM’

– Tiyatroda başarılı olmak için televizyonu mu kullandınız?

Evet. Televizyonda piştim, pratik yaptım, sonrasında sahneye çıkınca kendimden daha emin oldum. Sinema filmi yapmak istiyorum. ‘Arif V 216’yı izledim ve o işte oynamak isterdim. Kendi başına bir tür ve hayatımda izlediğim en iyi filmlerden biri.

– Kenan İmirzalıoğlu’nun, oynayacağı diziden bölüm başı 350 bin lira alacağı iddia edildi. Bu meblağlara rağmen ekrandan uzaklaşmak o kadar kolay mı?

Bir Kenan İmirzalıoğlu faktörü var, ona bir şey diyemem ama haftada 350 lira para kazanmak için benim süper güçlerimin olması gerekiyor. Kimsenin kazancına laf etmiyorum ama ben o paraları kazanmaya utanırım. Para demişken; 6 bin liralık ayakkabının her renginden alanlara şaşırıyorum. İnsan biraz akıllı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ