Çağlar Ertuğrul Kimdir? Biyografisi

  • 30 Kasım 2017
  • 440 kez görüntülendi.
Çağlar Ertuğrul Kimdir? Biyografisi

Çağlar Ertuğrul Hakkında

Doğum Tarihi : 05 Kasım 1987
Burcu : Akrep
Sektör : Dizi Oyuncusu
Doğum Yeri : İzmir


Sinema oyuncusu Jake Gyllenhaal’e olan benzerliğiyle dikkat çekmektedir.
Çağlar Ertuğrul, 5 Kasım 1987 tarihinde İzmir’de Karşıyaka’da doğmuştur. Babası jeoloji mühendisi, annesi diş hekimidir. Bir ablası vardır. Bornova Anadolu Lisesinden 2005 yılında mezun oldu. 2011 yılında ise Koç Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üniversitenin tiyatro koluna girdi ve 3 sene tiyatro yaptı.

Bir ajansa kaydoldu. Üniversite son sınıSanat Evi’nde de eğitim gördü. Daha sonra da 3 MOTA Sanat Atöylesi’nde modern oyunculuk dersleri aldı.
Rocco Sıkısakız Reklamı, Pınar Krem Peyniri, Turkcell gibi reklam filmlerinde oynadı.

Basketbol, tenis, futbol, voleybol ile ilgilenen Çağlar Ertuğrul, çok iyi derecede İngilizce ve iyi derecede Almanca bilmektedir.

2012 yılında yönetmen ve senarist Alper Çağlar ile tanıştıktan sonra “Dağ” filminde oynadı. Erzurum’da Dağ filminin çekimleri tamamlanmak üzereydi ki, Mahsun Kırmızgül dizisi için onu denemelere çağırdı.

Çağlar Ertuğrul, genel yönetmenligini ve yazarlığını Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı 2012 – 2014 yılları arasında “Benim İçin Üzülme” adlı dizide Fulya Zenginer, Tansel Öngel, Öykü Çelik, Ünal Silver, Selin Şekerci ile birlikte başrolü paylaştı.

27 Şubat 2014 tarihinde başlayıp 12 Nisan 2014 tarihinde sona eren “Boynu Bükükler” adlı komedi ve gençlik dizisinde Sedef Avcı, Ahmet Saraçoğlu, Murat Akkoyunlu gibi oyuncularla birlikte oldu.

Mayıs 2014 ayında başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Farah Zeynep Abdullah, Birkan Sokullu, Seda Güven ve Ushan Çakır’ın paylaştığı ve yönetmenliğini Hilal Saral’ın yaptığı “Kurt Seyit ve Şura” adlı diziye dahil oldu.

24 Ekim 2014 tarihinde başlayıp 27 Kasım 2014 tarihinde sona eren “Beyaz Karanfil” adlı dizide Kenan Çoban, Hakan Boyav, Ali Sürmeli ile beraber rol aldı.

2016 yılında senaryosu ve yönetmenliği Alper Çağlar’dan olan “Dağ 2” adlı sinema filminde Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe, Murat Serezli, Emir Benderlioğlu, Murat Arkın birlikte rol aldılar.

2017 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan, başrolü Nazan Kesal, Afra Saraçoğlu, Deniz Baysal, Mahir Günşiray, Çağlar Ertuğrul, Tolga Güleç, Alp Navruz ile paylaştığı Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde Yağız Egemen karakterini canlandırdı.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
Romeo ve Juliet
Yobaz
Kaos Teorileri
Leş

Filmleri ve Dizileri :
2017 – Fazilet Hanım ve Kızları (Yağız Egemen)(TV Dizisi)
2016 – Dağ 2 (Oğuz)(Sinema Filmi)
2016 – Biz Size Döneriz (Akın)(Sinema Filmi)
2014 – Beyaz Karanfil (Başar) (TV Dizisi)
2014 – Kurt Seyit ve Şura (Yusuf) (TV Dizisi)
2014 – Boynu Bükükler (Kaptan) (TV Dizisi)
2014 – Bana Masal Anlatma (Erdil)(Sinema Filmi)
2012 – 2014 – Benim İçin Üzülme (Sinan) (TV Dizisi)
2012 – Dağ (Oğuz) (Sinema Filmi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ