Öykü Naz Altay Röportajı

  • 05 Ekim 2017
  • 306 kez görüntülendi.
Öykü Naz Altay Röportajı

 Öykü Naz Altay: İnternet ile aram yok

Şu sıralar Atv de yayınlanan Kanatsız Kuşlar adlı dizide rol alan başarılı oyuncu Öykü Naz Altay hakkında bilinmeyenleri Sabah gazetesi Günaydın ekine anlattı:

‘Kanatsız Kuşlar’ izlenme rekorları kırıyor. Size teklif geldiğinde dizinin bu kadar başarılı olacağını tahmin ediyor muydunuz?
Evet, hikayenin iyi bir kitle yakalayabileceğini düşünüyordum.

‘Ceylan’, dizide ‘Ahmet’e olan karşılıksız aşkından vazgeçmeyen bir genç kız. ‘Ceylan’ı bir de sizden dinleyelim…
‘Ceylan’ aslında iyiliğinin yanında gerçekten sadık, biraz içinde tutan, anlatmaktan çok dinleyen, ‘O iyi olsun, yeter’ci bir kız. Bu yalnızca ‘Ahmet’e odaklı bir davranış biçimi değil, herkese karşı aynı tutumu sergiliyor. Bu aşkı da bunca zaman bu yüzden içinde tutuyor. ‘Herkes iyi olsun’ derken kendisi iyi olamıyor ve insanlardan ötürü ulaşamadığı birtakım istekleri saplantı haline geliyor. Zaman geçtikçe de içinde tuttuğu her şey bir bir su yüzüne çıkıyor. Hayatta her şey için bir umut var tabii ama çarpışan kuvvetli iki saplantı söz konusu. Olursa cidden zor olur, onu şimdiden söyleyebilirim.

EKİBİMİZ ÇOK NEŞELİ

Ceylan’, çok yakın arkadaşı ‘Zeynep’le ‘Ahmet’ yüzünden karşı karşıya kalacakmı? Bu dostluk bağları önümüzdeki günlerde kopabilir mi?
Zaten yavaş yavaş ‘Zeynep’le ilişkileri sarsılmaya başladı. ‘Ceylan’ geri dönüşü olmayacak bazı şeyler söylüyor. Bunu arada kaldığı için, ne yapacağını tam olarak kestiremediği için yapıyor ama tabii ‘Ceylan’ın bu tutarsız sürecinde arkadaşlıkları da ciddi yaralar alıyor.

Kanatsız Kuşlar’ sizin ikinci diziniz. Hem usta ve deneyimli bir kadroyla, hemde genç yeteneklerle çalışıyorsunuz bu dizide… Çekimler nasıl gidiyor?
‘Kanatsız Kuşlar’, benim profesyonel anlamda, ‘Bu iş benim mesleğim’ algısında yaptığım ilk iş sayılabilir. Bu yüzden ciddi bir alışma süresi geçirdim ve bu süreçte bütün ekibin yardımını çok gördüm. Çok ılımlı, sabırlı, neşeli bir ekiple çalışıyorum. Bu süreci böyle bir ekiple geçirmek benim şansım oldu sanırım. Huzurla ve zevkle çalışıyoruz. Her şey iyi gidiyor yani.

Bize biraz kendinizi anlatabilir misiniz; nerede doğdunuz, çocukluğunuz nasıl geçti?
Kendimi nasıl anlatacağımı pek bilmiyorum. 22 yaşındayım. Eskişehir’de doğdum. Ama kendimi bildim bileli İstanbul’dayım. İstanbul’da büyüdüm diyebilirim. İtalyan Lisesi mezunuyum. Bugün hayalimin peşinden koşuyorsam, oradaki çevrem sayesindedir. Şu an Mimar Sinan Üniversitesi’nde tiyatro okuyorum ve iş dışında da çok heyecanlı bir hayatım olduğu söylenemez.

İNTERNETLE ARAM YOK

Sosyal medyayla aranız nasıl, aktif bir kullanıcı mısınız?
Sosyal medyayla aram pek iyi değil açıkçası. Tek kullandığım sosyal medya mecrası Instagram. O da hep kilitliydi şu zamana kadar, yeni açtım. Pek bilmiyorum nasıl kullanılır, nasıl kontrol edilir. Onun dışında da internetten gazete okuma alışkanlığı edindim son bir-iki yıldır. İnternetle ilişkim bundan ibaret.

Oyunculukla ilgili hedefleriniz neler?
Şu anda kendimi şurada görüyorum diyemiyorum. Tek bildiğim mesleğimi çok sevdiğim ve işim dışında şimdilik hayattan pek bir beklentim olmadığı. Büyük hayallerim var. Olabildiğince ülke sınırlarından çıkmayı hedefliyorum. Bu işi başka bir yerde yapmaktan bahsetmiyorum, sadece donanımımı pekiştirmek istiyorum. Hedefim hep gelişme halinde olmak. Tahammül edemeyeceğim tek şey yerimde saymak olur sanırım. Kısa vadede hayatım yolunda gidiyor.

Birlikte rol almak istediğiniz yerli ya da yabancı oyuncular kimler?
Yerli çok fazla beğendiğim genç oyuncu var ama Şener Şen, Haluk Bilginer gibi ustalarla karşılıklı oynamak gerçekten isterdim. Yabancı oyuncularla aynı sahneyi paylaşmak şu an hayal gibi görünse de Eddie Redmayne ve Benedict Cumberbatchfavorilerim şu aralar, onlarla sahne paylaşmak inanılmaz olurdu.

Ailenizde başka sanatçı var mı?
Hayır, yok. Haliyle benim bu eğilimim biraz şaşırttı ama şu an her şey yolunda. En büyük destekçilerim onlar.

YENİ KÜLTÜRLER BENİ CEZBEDİYOR

Tiyatro eğitimi alıyorsunuz. Tiyatro mu, sinema mı, yoksa dizilerde oynamak mı?
Hiç film deneyimim olmadı ama sinemanın çok farklı bir deneyim olduğunu biliyorum. İyi bir filmde yer almak çok istediğim şeylerden biri… Şu an tiyatro diyebilirim. Umarım hep benim için aslolan olur. Çünkü çok severek ve büyük bir gelişme merakıyla yapıyorum. Hepsi birbirinden farklı alanlar tabii ve birbirinden farklı hazları var.

Yoğun dizi çekimleri dışında neler yapıyorsunuz? 
Kitap okumayı çok seviyorum. Dizi ve okul yoğunluğundan uzun süredir okuyamıyordum ama tam gaz tekrar başladım. Evde vakit geçirmeyi seviyorum; ev, insanı deşarj ediyor bence. İşten, okuldan zaman buldukça olabildiğince aileme zaman ayırmaya çalışıyorum. Onların yanında olmak kendimi güvende hissettiriyor. Bir yere gitme eylemi; dil öğrenme, yeni bir yer görme, yeni kültürlerle tanışma vs. beni çok cezbediyor. Sık yapılabilen bir şey olmasa da herhalde en çok hoşuma giden şey yeni bir yer görmek. Bir de oyunculuğun tüm dünyada, ülkemde nasıl geliştiğini takip etmek, okumak, izlemek de yapmam gereken bir şey olmasının dışında en büyük hobim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ