Tuğrul Tülek Röportajı

  • 09 Şubat 2017
  • 299 kez görüntülendi.
Tuğrul Tülek Röportajı

Son dönemin başarılı isimlerinden olan ve şu sıralar Kanal D de yayınlanan Vatanım Sensin adlı diziden tandığımız Tuğrul Tülek Hürriyet Gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

◊ “Vatanım Sensin” projesini neden kabul ettiniz?
– Zaten takip ettiğim bir diziydi, rolü de çok sevince ikinci kez düşünme gereği bile duymadım.
◊ Role hazırlanmak için neler yaptınız?
– Şimdiye dek oynadığım hiçbir role benzemediği için kendimi çok özgür hissettim. Lisan danışmanımızla Stavro’nun konuşma biçimine karar verdik ve yönetmenlerimin yardımıyla rolü şekillendirdik. Tabii süreç içerisinde de değişti, gelişti, gelişmeye devam ediyor…

DÖNEM İŞİ ÇEKMEK
ÇOK ZORMUŞ
◊ Dönem işinin keyifli ve zor yanları neler?
– Bir oyuncu için dönem işinde oynamak çok keyifli ve büyülü bir şey. Zamanda yolculuk yapmak gibi… O yüzden kendi adıma çok keyif alıyorum. Fakat bir dönem işini hakkıyla gerçekleştirmenin ne kadar zorlu olduğunu işin içine girince elbette daha iyi anlıyorsunuz.
◊ “Vatanım Sensin” çok sevildi, en çok izlenen dizilerden biri oldu. Sizce bu kadar sevilmesinin sebebi ne?
– Milli Mücadele’yi, kurgu ve gerçeği ustalıklı bir şekilde harmanlayarak anlatması, birlik ve beraberliğin altını çizmesi… Ve tabii ki çok iyi bir ekiple bunu yapması…

TİYATROYA DEVAM

◊ Dizi haricinde tiyatro çalışmalarınız da devam ediyor. Oyunlar hakkında bilgi verir misiniz?
– “İki Kişilik Yaz”ı üçüncü sezonunda oynamaya devam ediyoruz. 16-17-18 Şubat’ta DOT’tayız. İzlemeyenleri ya da tekrar izlemek isteyenleri bekleriz. Mam’Art Tiyatro’nun “Nereye Gitti Bütün Çiçekler”i de sezon boyunca pek çok farklı salonda seyirciyle buluşuyor.

TARiH DERSi GiBi
SAHNELERDi

◊ Sizi şu ana kadar en çok etkileyen sahne hangisi oldu?
– Çok sahne var ama aklıma ilk gelenler Mustafa Sami’nin vurulduğu sahne, Hilal ile Mehmet’in idam sahneleri… Ayrıca Halide Edip’in sahneleri. Adeta tarih dersi gibiydi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ