Fahriye Evcen Röportajı

Fahriye Evcen Röportajı

Atv de yayınlanan Ölene Kadar adlı dizi ile tekrar ekranlara geri dönen başarılı oyuncu Fahriye Evcen Sabah Gazetesi Günaydın ekine çarpıcı açıklamalarda bulundu.İşte güzel oyuncunun açıklamaları;


FAHRİYE EVCEN RESİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


İki yıldır ekranlarda olmamanızın özel bir sebebi var mı?
Özel bir sebebi yok; sadece içinde yer alacağım projeyi özenle seçmek istedim. Bu süreçte dizi senaryoları dışında, sinema filmi senaryolarını da değerlendirip bir film çektim. Tabii ki seveceğim bir dizi de yapmak istiyordum bu sezon. ‘Ölene Kadar’ın hikayesini okuduğumda “İşte bu!” dedim açıkçası. Beklediğim dolulukta bir hikayesi vardı ve bitirdiğimde bir an önce devamını okumak istedim.
Bu dizide rol almak istemenizin sebebi neydi?
‘Selvi’nin hikayesi aslında… O kadar yüreğe dokunan bir öyküsü var ki… Sadece çok çaresiz bir geçmişi olduğu için değil, aynı zamanda bir insanın isteyerek veya istemeyerek yaptığı seçimlerin nelere mal olabileceğini de bize göstermesi açısından çok önemli. Seçimlerin nedeniyle omuzlarına ne denli ağır bir yük yüklenebileceğini onun hayatında görebiliyoruz. ‘Selvi’, ne pahasına olursa olsun kendi doğrusunu yaşıyor. Kendisinin sebep olmadığı yanlışlıkları düzeltmek isterken, sonrasında çok büyük pişmanlıklar yaşayacak. Genç yaşta vicdan ve kefaret olgularının ağırlığıyla karşılaşmış genç bir kadın ‘Selvi’. Ve bu ikilemin ortasında adaletin kendisini seçip savaş veriyor. İşte bunu oynamak çok keyifli.
Bir projeye başlarken öncelikli kriteriniz nedir? Senaryonun dışında, oynayacağınız rolün ağırlığı ve kiminle oynayacağınıza çok kafa yorar mısınız?
Öncelikli kriterim her zaman senaryodur. Hikaye ve hatta yan hikayeler ne kadar renkli kurulmuşsa, o kadar zevkli bir iş ortaya çıkacak demektir. Benim için aslolan; tüm karakterlerin dengeli işlenmesi çünkü hepsi bir bütüne hizmet ediyor.
‘Avukat Selvi’ nasıl bir kadın?
‘Selvi’, 24 yaşında bir avukat… İdealist, kendi doğruları olan bir kız. Annesi ve babasını küçükken kaybetmiş ve abisiyle büyümüş. Sokakta yetiştiği için hayata karşı nasıl meydan okunacağını erken yaşta öğrenmiş. Biraz inatçı ve dik kafalı, kendi başının çaresine bakabilen, hiçbir zorluktan çekinmeyen cengaver bir kız. Abisiyle aralarındaki bağ çok güçlü; ona karşı zaafı var. Abisi, zor günlerini paylaştığı tek kişi. ‘Selvi’nin muhakeme yeteneği çok güçlü, bu yüzden insanlara son derece adaletli davranmaya çalışıyor. Ta ki vicdanını rahatsız eden o olayın kefaretini ödeyene dek… Kendisinin ve abisinin tehlikede olduğunu gördüğünde de adil olabilecek mi, göreceğiz.
Karakterin en önemli yönü ne sizce?
‘Selvi’nin motivasyonu, gerçeği gizlemek. Hikayenin başında yaptığı hamleyle iki taraflı kar sağlamayı hedefliyor. Hapis yatmasına sebep olduğu ‘Dağhan’ı cezaevinden kurtarıp kefaretini ödedikten sonra gerçeği bir daha hiç kimse sormayacak sanıyor fakat öyle olmuyor. Herkes gerçeğin peşindeyken, ‘Selvi’ zarar göreceği için gerçeği gizlemeye çalışacak.
‘Selvi’nin size benzeyen yönleri var mı?
İdealist oluşu.

Bir internet sitesinde Burak Bey ile sizi 2016’nın en kıskanılası çifti seçmişler. Kıskanılan bir çift olduğunuzu düşünüyor musunuz?
Onların sevgisi çok değerli bizim için. Biz de hayranlarımızla Instagram sayesinde iletişim kuruyoruz. Bizi görmek istiyorlar, biz de onlar için fotoğraf yüklüyoruz, tepkilerini görüyoruz ve mutlu oluyoruz. Sıcak ve samimi bir bağ kuruyoruz her biriyle. Bu çok önemli bizim için.
Kısa süre önce evlilik teklifi aldınız. Burak Bey için hazırladığınız sürpriz partide hayatınızın sürpriziyle karşılaşacağınızı tahmin eder miydiniz? Teklif anında ne hissettiniz?
Daha önce hiç bu kadar coşkulu ‘Evet’ dememiştim.
Çift olarak birlikte neler yapmaktan hoşlanıyorsunuz?
İzin günlerimizi denk getirebiliyorsak her şeyi seviyoruz aslında. (Gülüyor) Boş günlerimiz bazen denk gelmiyor, bu da bizi çok üzüyor cidden. Birlikte geçirebileceğimiz her boş anı değerlendiriyoruz.
Tatilde neleri tercih ediyorsunuz?
Deniz ve güneş için tek tercihimiz, güzel ülkemizin denizleri… Bunun dışında yurt dışında farklı yerler görmek, doğalarını keşfetmek, kültür miraslarını ve insanlarını tanımak tabii ki çok keyifli. Keşke çok daha fazla vaktimiz olsa ve daha çok yer görebilsek. Hayatta bize bahşedilen o kadar çok güzellik var ki… Hepsini tanımak ve görmek isterim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar